Kastomizowanie SharePoint z użyciem JavaScript – Wstrzykiwanie kodu

Pierwszym krokiem w dokonywaniu jakiejkolwiek zmiany w zachowaniu systemu SharePointa z użyciem kody JavaScript jest umieszczenie kody na stronie. Wstrzyknięcie kodu HTML czy JavasScript jest możliwe ale wymaga kilku konkretnych korków

injection

Jak wstrzyknąć kod HTML / JavaScript do witryny SharePoint

1. Przygotowujemy kod HTML / JavaScript i zapisujemy go w pliku o rozszerzeniu .txt. Jest to ważne by użyć właśnie takiego typu pliku, gdyż ten format pozwala wstrzyknąć nasz kod do zawartości strony.

2. Plik przekazujemy do biblioteki dokumentów, do której mają dostęp użytkownicy naszego systemu. Może to być na przykład biblioteka Site Assets.

3. Kopiujemy link do dokumentu, np. http://intranet/SiteAssets/customcode.txt

4. Otwieramy element, który chcemy zmienić. W wypadku listy konieczne jest wyświetlenie formularza edycji lub wyświetlania. By to zrobić otwieramy listę, następnie wybieramy List Settings, następnie Advanced settings oraz wybieramy sekcję Dialogs oraz zmieniamy wartość Laucnh form in dialog na No.

dialog

 

5. W kolejnym korku otwieramy formularz edycji danego elementu listy oraz wybieramy Site Actions oraz Edit Page.EditPage

 

6. W trybie edycji formularz klikamy na przycisk Add a WebPart.

EditPage2

 

 

7. W nowym oknie wybieramy WebPart o nazwie Content Editor oraz przycisk Add.

EditPage3

 

 

8. W nowym oknie z już dodanym edytorem zawartości wybieramy edycję webparta poprzez przycisk Edit WebPart.

EditPage4

 

9. W nowym oknie definiujemy trzy właściwości WebParta: podajemy ścieżkę do przygotowanego wcześniej skryptu zapisanego w pliku txt oraz ukrywamy webpart poprzez wybranie właściwości Chrome State – Minimized oraz Chrome Type – None. Wprowadzone zmiany potwierdzamy przyciskiem OK.

EditPage5

10. Całość wprowadzonych zmian potwierdzamy poprzez zakończenie edycji formularza edytowania elementu listy – Stop Editing.

EditPage6

 

 

Podsumowanie

Po wykonaniu powyższych kroków dokonaliśmy wklejenie naszego kodu do formularza edycji elementu listy. Jeżeli będziemy chcieli zmodyfikować działanie naszego skryptu wystarczy zmodyfikować plik txt, który wstrzykiwaliśmy.

Reklamy

3 Comments

  1. Dziekuję za pomoc, te informacje są na prawdę bardzo przydatne. Na pewno zastosuje się do Twoich rad z tego postu jak i z całego bloga. Blog bardzo ciekawy, podoba mi się jego forma. Bardzo gustownie i skromnie, bez przepychu. Czekam na następne posty, ciekawostki, polecę blog wielu znajomym. Pozdrawiam

    Polubienie

  2. Brałem udział w kursie programista systemów mobilnych na JAVEScript i teraz szukam różnych info aby się doszkolić. Twój blog zawiera wiele dobrych i rzetelnych info.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s